რომის პაპმა განაცხადა, რომ ღმერთის დაცინვა მკრეხელობა არ არის
რომის პაპმა ფრანცისკემ განაცხადა, რომ ღმერთზე ხუმრობა ნორმალური მოვლენაა, და არა მკრეხელობა, იუწყება Reuters. ამაზე მან განაცხადა კომიკოსებთან, მწერლებთან და მსახიობებთან შეხვედრაზე.
„შეგვიძლია თუ არა ჩვენ ვიცინოთ ღმერთზე? რათქმაუნდა, ეს მკრეხელობა არაა, ჩვენ შეგვიძლია, ისევე როგორც ჩვენ ვთამაშობთ და ვხუმრობთ ადამიანებზე, რომლებიც გვიყვარს. იუმორი არ შეურაცხყოფს და არ ამცირებს ადამიანებს მათი ნაკლოვანებების გამო“,-თქვა პონტიფიკოსმა.
როგორც მჟკ იუწყებოდა, ღვთისმსახურებთან კერძო შეხვედრისას რომის პაპმა ისაუბრა იმაზე, რომ ვატიკანში ჰომოსექსუალიზმის ატმოსფერო იგრძნობა“