ილონ მასკის დაპირებით თანამედროვე ტელეფონებს შეცვლიან იმპლატანტებით ტვინში
ამერიკელმა ბიზნესმენმა და მილიარდელმა ილონ მასკმა სოციალურ არხზე X განაცხადა, რომ მომავალში ადამიანები შეწყვეტენ ტელეფონების გამოყენებას. მისი სიტყვებით, ურთიერთობისათვის გამოყენებული იქნება ტვინის იმპლატანტები.
საკითხი მომავალი ტექნოლოგიების შესახებ ამოსწია პაროდიული აკაუნტის Not Elon Musk-ის ავტორმა. მან ჰკითხა მომხმარებლებს, არიან თუ არა მზად ჩაიყენონ თავის ტვინში ინტერფეისი Neuralink, რომელიც საშუალებას მისცემს ახალი ტელეფონის მართვას აზროვნების X ძალით.
ილონ მასკი გამოეხმაურა ამ პოსტს განცხადებით, რომ მომავალში მობილური მოწყობილობები არ იქნება საჭირო.
„მომავალში ტელეფონები არ იქნება, იქნება მხოლოდ Neuralink“, –დაწერა მასკმა თავის კომენტარში.
ადრე მჟკ წერდა, რომ ილონ მასკმა განაცხადა, რომ ჩაუნერგა მაიმუნს ჩიპი და ასწავლა მას ვიდეოთამაშების თამაში.