ტაკერ კარლსონი: აბორტი არის მსხვერპლი დემონებისთვის და რიტუალური მკვლელობა
ცნობილმა ამერიკელმა ჟურნალისტმა ტაკერ კარლსონმა თქვა, რომ აბორტი არის დემონური „ადამიანის მსხვერპლშეწირვა“, რომელიც ემსახურება როგორც „სული სამყაროს შეწირვას“.
ეს განცხადება მან ინტერვიუში გააკეთა, სადაც ასევე გამოთქვა თავისი აზრი ტრანსგენდერიზმზე და მას საზოგადოების „მასობრივი თვითმკვლელობის ფორმა“ უწოდა.
კარლსონმა თავისი პოზიცია იმით ახსნა, რომ ტრანსგენდერიზმი იწვევს კაცობრიობის გადაშენებას.
ტაკერ კარლსონი გაიზარდა ანგლიკანურ ეკლესიაში, მაგრამ ის ამბობს, რომ კრება ნამდვილად არ ასრულებდა იმას, რასაც ქადაგებდა.
მან აღიარა, რომ აბორტზე ბევრს არ უფიქრია, რადგან არ ჰქონდა მკაფიო თეოლოგიური პოზიცია. თუმცა, აკვირდებოდა რა ხდებოდა მსოფლიოში, უფრო ღრმად დაიწყო ამ თემაზე ფიქრი.
კარლსონმა თქვა, რომ ის ყოველთვის კატეგორიული წინააღმდეგი იყო აბორტისა და დაუცველი ადამიანების მკვლელობის წინააღმდეგ და დასძინა, რომ ის ეწინააღმდეგება ნებისმიერი ფორმით მკვლელობას, გარდა თავდაცვის შემთხვევებისა. თუმცა, მისი თქმით, აბორტს ახლა ზოგიერთი ადამიანი თავისთავად აღიქვამს, რაც მას ძალიან აწუხებს.
„ისინი არც კი ცდილობენ დაგარწმუნონ, რომ ადამიანის სიცოცხლეს არ ართმევთ“, - თქვა კარლსონმა. „ძირითადად, ამბობენ, რომ ხალხის მოკვლა კარგია. საშინელება მეგონა. შემდეგ აღმოვაჩინე, რომ ეს არის ის, რაც დაამტკიცა ისტორიაში ბევრმა საზოგადოებამ“.
ჟურნალისტმა მოიხსენია უძველესი ხალხები, როგორიცაა ქანაანელები, მაიას ტომი, აცტეკები და ჩრდილოეთ ევროპის ზოგიერთი ხალხი, რომლებიც რიტუალურ მკვლელობებს ასრულებდნენ. მას მიაჩნია, რომ ეს ალოგიკური საქციელი მხოლოდ გარე ძალის ჩარევით აიხსნება.
„სხვა ადამიანების რიტუალურ მკვლელობაში არის რაღაც, როგორც შეთავაზება სულების სამყაროსთვის, რაც მუდმივია კაცობრიობის ისტორიაში“, - განაგრძო კარლსონმა.
„ერთადერთი ლოგიკური პასუხი არის ის, რომ გარე ძალამ უთხრა მათ, არა? რომ სულიერი სამყარო რეალურია და რომ არსებობენ დემონები, რომლებიც ეუბნებიან ადამიანებს, რომ ისინი იქნებიან უფრო ბედნიერები, უსაფრთხო, მდიდრები და ძლევამოსილნი, თუკი ბავშვის სიცოცხლეს მოსპობენ“, - განაცხადა ჟურნალისტმა.
მან ასევე ხაზგასმით აღნიშნა, რომ ევოლუციური ბიოლოგია აცხადებს, რომ არსებობის მიზანი არის გენების გადაცემა მომავალი თაობისთვის. თუმცა, მისი აზრით, ბევრი ცივილიზაცია მივიდა საპირისპირო დასკვნამდე: ბედნიერება და კეთილდღეობა მიიღწევა ბავშვების მკვლელობით, რაც, მისი თქმით, არ არის გამონაკლისი ცნობილ ცივილიზაციებს შორის.