ამერიკელი პოლიტიკოსი თვლის, რომ სსრკ-ში ეკლესიის დევნა ქრისტიანების ჰოლოკოსტია
ამერიკელმა პოლიტიკურმა აქტივისტმა და კონსერვატორმა პუბლიცისტმა კენდის ოუენსმა გააკრიტიკა დასავლური მედია არასაკმარისი ყურადღების გამო ქრისტიანების დევნაზე მთელ მსოფლიოში.
ოუენსმა აღნიშნა, რომ ქრისტიანების დევნა იშვიათად შუქდება მედიაში. მან გაიხსენა შემთხვევები, როდესაც ქრისტიანების მკვლელობებს საზოგადოების ყურადღება პრაქტიკულად არ მიუპყრია.
ოუენსმა მაგალითად მოიყვანა მოზამბიკელი ფრანცისკო მასაია, რომელიც მოკლეს ისლამურმა ამბოხებულებმა 2022 წელს და მონაზონი მარია დე კოპი, რომელიც ანალოგიურად მოკლეს.
კენდისმა გააკრიტიკა მედია იმის გამო, რომ უარს ამბობენ ანტიქრისტიანული დანაშაულების ან ქრისტიანთა დევნის შემთხვევების გაშუქებაზე, ნაცვლად იმისა, ყურადღებას ამახვილებენ სხვა ჯგუფების ტანჯვაზე.
მან ხაზი გაუსვა საბჭოთა კავშირისა და სხვა კომუნისტური ქვეყნების დროს ჩადენილი დანაშაულების განხილვის მნიშვნელობას, ახსენა სსრკ შინაგან საქმეთა სახალხო კომისარიატის ყოფილი ხელმძღვანელი გენრიხ იაგოდა.
”ყველას სურს ისაუბროს ადოლფ ჰიტლერზე და სამართლიანადაც - ის საშინელი ადამიანი იყო. მაგრამ არავის არ სურს გენრიხ იაგოდაზე ლაპარაკი, არავის არ სურს ბოლშევიკებზე საუბარი, არავის სურს ქრისტიანულ ჰოლოკოსტზე საუბარი“, - თქვა ოუენსმა.