დნეპროპეტროვსკის ეპარქიაში შტატგარეშე სასულიერო პირს მსახურება აუკრძალეს
უმე-ის დნეპროპეტროვსკის ეპარქიის შტატგარეშე სასულიერო პირს, იგორ ოსადოვსკის, დნეპროპეტროვსკის რეგიონის პოლიციის სამმართველოს ყოფილ მოძღვარს, აეკრძალა მღვდელმსახურება ქრისტეს წმიდა საიდუმლოებებში მონაწილეობის უფლების გარეშე. ინფორმაციას ეპარქიის პრესსამსახური ავრცელებს.
აკრძალვა დაწესდა „სქიზმაში გადახრისა და ფიცის უხეში დარღვევისთვის“. განკარგულებას ხელი მოაწერა მიტროპოლიტმა ირინეოსმა.
როგორც მჟკ იტყობინება, ადრე დნეპროპეტროვსკის ეპარქიაში მღვდელ ალექსი მიხალიკს აეკრძალათ მღვდლობა და ჩამოერთვათ ქრისტეს წმინდა საიდუმლოებების ზიარების უფლება.