ზელენსკის მონაწილეობით კიევის ლავრაში „ლოცვითი ღონისძიებები“ ჩატარდა
პრეზიდენტმა ვოლოდიმირ ზელენსკიმ მონაწილეობა მიიღო კიევ-პეჩერის ლავრაში, ღვთისმშობლის მიძინების ტაძრის წინ გამართულ ლოცვაში, უკრაინის სახელმწიფოებრიობის და კიევის რუსეთის ნათლობის დღესთან დაკავშირებით, იუწყება პრეზიდენტის ვებგვერდი.
ღონისძიებას ესწრებოდნენ უკრაინის ეკლესიების, რელიგიური ორგანიზაციების ლიდერები, კაპელანები, უმაღლესი რადას და მინისტრთა კაბინეტის წარმომადგენლები, პრეზიდენტის აპარატის უფროსი და მისი მოადგილეები, უსაფრთხოებისა და თავდაცვის ძალების ხელმძღვანელობა, უცხოელი დიპლომატები.
გავრცელებული ინფორმაციით, შეკრებილები „ლოცულობდნენ გამარჯვებისთვის და უკრაინის სამართლიანი მშვიდობისთვის, ასევე უკრაინელი ხალხისა და ჩვენი ჯარისკაცების დაცვისა და კურთხევისთვის“, - წერენ პრეზიდენტის ვებგვერდზე.
როგორც მჟკ იტყობინება, მეუ-ს მხარდამჭერები მიიყვანეს კიევ-პეჩერის ლავრაში, მონასტერში შესასვლელთან პირადობის მოწმობა უნდა წარედგინათ.