ქსელში გამოქვეყნდა ამერიკული ფილმის თარგმანი უმე-ის დევნის შესახებ
უკრაინულ ენაზე უკრაინის მართლმადიდებლური ეკლესიის დევნის შესახებ დოკუმენტური ფილმის თარგმანი, რომელიც მომზადებულია Amsterdam & Partners LLP-ის მიერ, გამოქვეყნდა ინტერნეტში, იუწყება ტელეგრამ-არხი «Перший козацький».
ფილმი მწვავედ აყენებს საკითხს უკრაინაში მორწმუნეთა უფლებების შესახებ, სახელმწიფოს მიერ უკრაინის მართლმადიდებლური ეკლესიის დევნაზე. ვიდეო შეიცავს ინტერვიუებს ექსპერტებთან და მსხვერპლებთან, მათ შორის უმე-ის ჯარისკაცებთან და მრევლთან.
როგორც მჟკ იტყობინება, ეს ვიდეო ადრე დააანონსა უმე-ის ამერიკელმა მცველმა რობერტ ამსტერდამმა, რომელმაც განაცხადა, რომ მას აშშ-ში აჩვენებდნენ.