გეტმანცევი: ომის დროს პარლამენტის დაბლოკვა ღალატია
უმაღლესი რადას ფინანსური, საგადასახადო და საბაჟო პოლიტიკის კომიტეტის თავმჯდომარემ დანიილ გეტმანცევმა,  ევროპული სოლიდარობის სახალხო დეპუტატების გუშინდელ ქმედებებს უმე-ის აკრძალვის შესახებ კანონპროექტის კენჭისყრაზე წარუმატებლობასთან დაკავშირებით სახელმწიფო ღალატი უწოდა. ამის შესახებ იუწყება Главком.
„ომის დროს პარლამენტის დაბლოკვა სახელმწიფოს ღალატია. მიუხედავად იმისა, აგენტი ხარ თუ სასარგებლო იდიოტი. თქვენ მიერ გამოწვეული უმაღლესი რადას მუშაობის შეჩერება, რომელსაც თქვენ შვებულებას უწოდებთ, არის ცინიზმი. ვიცი, რომ ეს თქვენს რეიტინგს არ ეხება, მაგრამ სექტემბერში ფრონტზე მყოფ ხალხს პლაკატებითა და პატრიოტული ლოზუნგებით დაკმაყოფილება შეუძლებელია“, - განაცხადა გეტმანცევმა.
როგორც მჟკ-მ წერს, სახალხო დეპუტატებმა პარლამენტის ტრიბუნა გადაკეტეს კენჭისყრაზე № 8371-ე ანტიეკლესიური კანონპროექტის წარუმატებელი კენჭისყრის გამო. რადას შემდეგი სხდომები აგვისტოს ბოლომდე გადაიდო. უმაღლესი რადას სპიკერმა სტეფანჩუკმა განაცხადა, რომ რადა არ ისვენებს, კერძოდ, კომიტეტები № 8371 კანონპროექტზე იმუშავებენ.