ზემო ლავრის საქმის სასამართლო პროცესი ადვოკატების მოთხოვნით გადაიდო
5 აგვისტოს მორიგი სასამართლო სხდომა გაიმართა კიევ-პეჩერის მონასტერში ზემო ლავრის ტაძრების უმე-ის მორწმუნეების მიერ სარგებლობის შეფერხების საქმეზე. ამის შესახებ ტელეგრამ-არხი Fortetsya Lavra იტყობინება.
ერთ-ერთი ადვოკატის სხდომაზე დაუსწრებლობის გამო სხდომის გადადების თაობაზე შუამდგომლობა მოახდინა მოსარჩელის მხარის ორმა წარმომადგენელმა. ასევე, ასეთი შუამდგომლობა შეიტანა მესამე მხარის წარმომადგენელმა - ბერებმა.
ამ საქმეზე მომდევნო სხდომა 4 სექტემბერს 14:30 საათზე გაიმართება.
როგორც მჟკ იტყობინება, წინა სხდომა ზემო ლავრის საქმეზე გადაიდო იმის გამო, რომ ლავრის ერთ-ერთ ადვოკატს სხვა შეხვედრაზე დასწრება მოუწია. გადაცემის წინააღმდეგი იყვნენ მოპასუხის და მესამე პირების წარმომადგენლები.