სერბეთის ეკ. დელეგაცია ჩავიდა კიევში, რუსეთის ნათლობის დღის აღსანიშნავად
სერბეთის მართლმადიდებელი ეკლესიის ოფიციალური დელეგაცია ჩავიდა კიევში რუსეთის ნათლობის 1033 წლის იუბილეს აღსანიშნავად. ამის შესახებ ბარიშევსკის ეპისკოპოსმა ვიქტორმა (კოცაბა) განაცხადა თავის ტელეგრამ არხზე.
მანამდე ეპისკოპოსმა ვიქტორმა Facebook- ის საკუთარ გვერდზე დაწერა, რომ ”უმე- ერთადერთია და თითოეული ჩვენგანი მისი განუყოფელი ნაწილია. კიევში ჩატარებული რელიგიური მსვლელობის დროს ჩვენ ვხედავთ, თუ როგორ აერთიანებს ეკლესია ჩვენი ქვეყნის აღმოსავლეთსა და დასავლეთს, ჩრდილოეთსა და სამხრეთს ”.
როგორც მჟკ ადრე იუწყებოდა, უმე- ის იერარქმა ისაუბრა 2021 წელს რუსეთის ნათლობის დღის განსაკუთრებულობაზე.