დეკანოზი სერგი ჩერტილინი გირაოს სანაცვლოდ გაათავისუფლეს
დეკანოზ სერგი ჩერტილინს 5 მილიონი გრივნის ოდენობის გირაო შეეფარდა და ელექტრონული სამაჯურის ტარების აუცილებლობით გაათავისუფლეს. ამის შესახებ მისმა ადვოკატმა, დეკანოზმა ნიკიტა ჩეკმანმა ტელეგრამ-არხზე განაცხადა. მან მამა სერგისთან ერთად ვიდეო ჩაწერა. ადვოკატის თქმით, ისინი ახლა საავადმყოფოში მიდიან, რადგან მისი დაცვის ქვეშ მყოფს ჯანმრთელობის სერიოზული პრობლემები აქვს.
მამა სერგიმ მადლობა გადაუხადა ყველას, ვინც დაეხმარა მას გათავისუფლებაში , ასევე მისთვის მლოცველებს, რასაც ყოველთვის გრძნობდა, ასევე მადლობა გადაუხადა თავის დამცველებს, რომლებიც მას იცავდნენ არა როგორც ადვოკატები, არამედ როგორც ნამდვილ მეგობრები.
როგორც მჟკ იტყობინება, 2024 წლის 6 აგვისტოს, ქალაქ კიევის სოლომენსკის სასამართლოში ღია მოსმენის დროს, გადაწყდა უმე-ის მღვდელი სერგი ჩერტილინი წინასწარი პატიმრობიდან გირაოს სანაცვლოდ გათავისუფლებულიყო.