სახალხო დეპუტატმა დმიტრუკმა თქვა, რომ მისი დაპატიმრება სურთ უმე-ის დაცვის გამო
უკრაინის უმაღლესი რადას სახალხო დეპუტატმა არტემ დმიტრუკმა ტელეგრამ-არხზე მის წინააღმდეგ ბრალდების მომზადების შესახებ განაცხადა, რომელსაც ის შეთითხნილად თვლის.
"მეგობრებო. რაც შეეხება ჭორებს, რომ ბრალი უნდა წამიყენონ! სიმართლეა, არის ბრალდებები აბსოლუტურად ფიქტიური მიზეზებით, საქმეების სრული გაყალბებით!” – წერდა დმიტრუკი.
დეპუტატი აცხადებს, რომ ამ ქმედებების მიზანი მისთვის პოლიტიკური საქმიანობის შესაძლებლობის ჩამორთმევაა. „ხელისუფლებას ორი გზა აქვს: მომკლას, ან ციხეში ჩამსვას და იქ მომკლას!“ - თქვა მან.
დიმიტრუკის თქმით, ხელისუფლების ასეთი ქმედებების გამომწვევი მიზეზი იყო მისი ბოლო გამოსვლა უმაღლესი რადას ტრიბუნაზე ეკლესიის ამკრძალავი კანონპროექტის მიღებისას. დმიტრუკმა არ დააკონკრეტა რომელ კანონპროექტზეა საუბარი, თუმცა ხაზგასმით აღნიშნა, რომ ამ გამოსვლის შემდეგ იგი გახდა შესაძლო ლიკვიდაციის სამიზნე.
სახალხო დეპუტატმა ასევე დასძინა, რომ სპეცსამსახურებმა მასზე ნადირობა პრეზიდენტ ვოლოდიმირ ზელენსკის პირადი დავალებით დაიწყეს.
„სამსახურებმა დაიწყო ჩემზე მუშაობა! უფრო ზუსტად, რბოლას მართავენ, ვინ დამიჭერს პირველს! ახლა მათი თანამშრომლები დადიან ოდესაში, დააქვთ ჩემი ფოტოები და ცდილობენ გაარკვიონ სად ვარ! იგივეა კიევში, სადაც ხანდახან ვცხოვრობ“, - წერს ის.
როგორც მჟკ იტყობინება, არტემ დმიტრუკი 8371 კანონის მიღების შემდეგ უმაღლესი რადას ტრიბუნაზე ავიდა და განაცხადა, რომ „ჩვენი რწმენა არ შეიძლება აიკრძალოს“. „სარწმუნოება მარადიულია, რწმენა დიდებულია, ჩვენი სარწმუნოება მართლმადიდებლურია!“