უკრაინაში მუსლიმი სამხედრო მოსამსახურეებისთვის ლოცვის წიგნის პრეზენტაცია გაიმართა
უკრაინის თავდაცვის სამინისტროს მთავარი სადაზვერვო სამმართველოს სამხედრო სამლოცველო სამსახურმა უკრაინის მუსლიმთა ასოციაციასთან ერთად უკრაინის დამცველი მუსლიმი ჯარისკაცებისთვის შექმნილი ლოცვის წიგნი წარადგინა, იუწყება  ГУР ვებგვერდი. პრეზენტაცია უკრაინის მუსლიმთა ასოციაციის კედლებში გაიმართა.
ღონისძიების ფარგლებში, პუბლიკაციის ერთ-ერთმა შემდგენელმა, სამხედრო სამღვდელო სამსახურის უფროსმა კონსტანტინე ხოლოდოვმა მადლობის წერილი გადასცა მემორანდუმის მთავარი სადაზვერვო სამმართველოს მუფტი აიდერ რუსტემოვს, რომლის პატრონაჟით გამოქვეყნდა ლოცვის წიგნი.
მემორანდუმის მთავარი სადაზვერვო სამმართველოს წარმომადგენლებმა ასევე მადლობა გადაუხადეს უკრაინის მუსლიმთა ასოციაციის ხელმძღვანელს შეიხ სულეიმან ხაირულაევს, რომელმაც აქტიური წვლილი შეიტანა პუბლიკაციის გამოქვეყნებაში.
შეიხ სულეიმანმა აღნიშნა ასეთი ლოცვის წიგნის მნიშვნელობა და ხაზგასმით აღნიშნა, რომ დღეს უკრაინის არმიის რიგებში ბევრი მუსლიმი, კერძოდ ყირიმელი თათრები არიან.