კრემენეცში, მონასტრის დათვალიერებისას კულტურის სამინისტროს წარმომადგენელი გარდაიცვალა
5 სექტემბერს, ტერნოპოლის ოლქის კრემენეცში, შობის მონასტრის ტერიტორიაზე, კულტურის სამინისტროს 42 წლის თანამშრომელი მოულოდნელად გარდაიცვალა მონასტრის შენობების მდგომარეობის შემოწმების დროს, იუწყება Terminovo.
ქალბატონმა, რომელიც კომისიის წევრი იყო, უეცრად გონება დაკარგა და ადგილზე გარდაიცვალა.
შემთხვევის ადგილზე მისულმა სამართალდამცავებმა ძალადობრივი სიკვდილის ნიშნები არ აღმოაჩინეს. ტერნოპოლის ოლქის პოლიციამ დაადასტურა, რომ გარდაცვლილი იყო ტერნოპოლის მკვიდრი, დაბადებული 1982 წელს.
ჩვენ ვსაუბრობთ ნატალია ანატოლიევნა კალენიკოვაზე, კრემენეც-პოჩაევის სახელმწიფო ისტორიულ-არქიტექტურული ნაკრძალის ძეგლების ექსპლუატაციისა და აღდგენის განყოფილების ხელმძღვანელზე.
როგორც მჟკ იტყობინება, მანამდე პოლიცია შობის მონასტრის ტერიტორიაზე მდებარე კრემენეცის სასულიერო სასწავლებელში შეიჭრა და სტუდენტები გამოასახლა.