მეუ გამოეხმაურა მათი "მიტროპოლიტის" ცემის ფაქტს
მეუ-ს პრესსამსახურმა კომენტარი გააკეთა სიმფეროპოლისა და ყირიმის მიტროპოლიტი კლიმენტ კუშის ცემის ინციდენტზე.
გარემოებების შესწავლის შემდეგ, რის შედეგადაც სხეულის დაზიანებები მიიღო დუმენკოს სტრუქტურის წარმომადგენელმა, მეუ-მ განაცხადა: „ხელმისაწვდომ  მტკიცებულებებზე დაყრდნობით, არ არსებობს ინციდენტის რელიგიური ან პოლიტიკური მოტივების პრეტენზია“.
ცნობილია, რომ დაზარალებულს ჩაუტარდა საჭირო სამედიცინო დახმარება, მის სიცოცხლეს და ჯანმრთელობას საფრთხე არ ემუქრება.
როგორც მჟკ იტყობინება, 10 სექტემბრის ღამეს კიევში უცნობმა პირებმა სცემეს სიმფეროპოლისა და ყირიმის „მიტროპოლიტი“ კლიმენტ კუშჩი, რომელიც ასევე მსახურობს უკრაინის შეიარაღებულ ძალებში.