პროვოკატორმა ლავრაში მსახურების ჩაშლა სცადა
22 სექტემბერს, დილით, პროვოკატორმა სცადა შესულიყო კიევ-პეჩერის ლავრის წმინდა აღაპიტის ეკლესიაში, სადაც მისმა უნეტარესმა მიტროპოლიტმა ონოფრემ საკვირაო ლიტურგია აღავლინა. ამის შესახებ ტელეგრამის არხი "Fortetsya Lavra" წერს.
გავრცელებული ინფორმაციით, მამაკაცს მსახურების ჩაშლა სურდა, თუმცა ის პოლიციამ დააკავა.
მოგვიანებით ტელეგრამ-არხმა დაწერა, რომ პროვოკატორი ჯერ კიდევ მონასტერთან იმყოფებოდა და ტაძარში შესვლას ცდილობდა. მას აღმოუჩინეს ცივი იარაღი - ხმალი.
დაახლოებით 16:00 საათზე ის დააკავეს და სასწრაფო დახმარების მანქანაში ჩასვეს.
როგორც მჟკ წერდა, უმე-ის წინამძღვარმა სადღესასწაულო ლიტურგია აღავლინა კიევ-პეჩერის ლავრაში ყოვლადწმინდა ღვთისმშობლის შობის დღესასწაულზე.