„გამარჯვების გეგმის“ ჩაშლა ზელენსკისთვის „გოლგოთა“ გახდება, - ექსპერტი
პრეზიდენტ ზელენსკის  პოლიტიკურ პასუხისმგებლობას ელოდება კატასტროფა იმ შემთხვევაში, თუ მისი „გამარჯვების გეგმა“ არ იმუშავებს. ამის შესახებ განაცხადა პროექტის «Тема с Мосейчук» ეთერში პოლიტიკურმა ექსპერტმა ალექსანდრე ხარებინმა.
„ეს იქნება გოლგოთა. მას ჯვარს აცვამენ. ეს მისი პირადი გოლგოთა იქნება, თუ ყველაფერი, რაც გეგმაშია, არ შესრულდება“, - თვლის ის.
ხარებინის აზრით, უკრაინა კრიტიკულ ზღვარს მიადგა.
„სიტუაცია ახლა უკიდურესად გამწვავდა, რომლის შემდეგ ან კრახი, ან ჯვარი, ან სამოქალაქო ომია. ამ გამარჯვება!“ - თქვა ექსპერტმა.
როგორც მჟკ წერდა, რომის პაპმა განაცხადა, რომ ომი დამღუპველია იმისთვის, ვინც თავს დაუმარცხებლად თვლის.