უშძ-ის გენერალმა ეპიფანეს „კიევის დამცველის“ მედალი გადასცა
2024 წლის 17 ოქტომბერს ეპიფანე დუმენკო, მეუ-ს მეთაური, თავის რეზიდენციაში შეხვდა კიევის დაცვის ძალთა და საშუალებათა დაჯგუფების  სარდალს, გენერალ-ლეიტენანტ ვლადიმერ კრავჩენკოს, იუწყება მეუ-ს პრეს-სამსახური.
შეხვედრის დროს გენერალ-ლეიტენანტმა გადასცა ეპიფანეს „კიევის დამცველის“ მედალი, ჯილდო, რომელსაც ანიჭებენ სამოქალაქო პირებს დედაქალაქის დაცვის განვითარებაში შეტანილი წვლილისთვის.
როგორც მჟკ წერდა, 2022 წლის თებერვალში კს-ს უმე-ს წყაროებმა დაწერეს, რომ დუმენკომ, გაიგო რა, რომ რფ-მ  უკრაინას ომი გამოუცხადა, უცბად შეაგროვა ნივთები, გაიტანა ისინი, შევიდა მიქაელის ზლატოვერხის ტაძარში, გადაიღო ფოტო სანთლით ხელში და გაემგზავრა საბერძნეთში.