ვატიკანის ყოფილმა ელჩმა შეერთებულ შტატებში, ვიგანომ ჰარისს ჯოჯოხეთის ურჩხული უწოდა
არქიეპისკოპოსმა კარლო მარია ვიგანომ, ვატიკანის ყოფილმა ელჩმა შეერთებულ შტატებში, მკვეთრად გააკრიტიკა აშშ-ის ვიცე-პრეზიდენტი და დემოკრატი პრეზიდენტობის კანდიდატი კამალა ჰარისი და მას "ჯოჯოხეთის ურჩხული" უწოდა. მის სიტყვებს New York Post-ი ციტირებს.
„არჩევანი არის კონსერვატიულ პრეზიდენტსა და ჯოჯოხეთის ურჩხულს შორის“, - ხაზგასმით აღნიშნა ვიგანომ.
მან ხაზგასმით აღნიშნა, რომ მორალური არჩევანი უნდა გაკეთდეს „რადგან ამ ომში საკუთარი თავის ნეიტრალურად გამოცხადება ნიშნავს მტერთან ალიანსში შესვლას“, - თქვა მან.
კარლო ვიგანომ ასევე თქვა, რომ კათოლიკეებმა უნდა გააცნობიერონ თავიანთი არჩევანის სერიოზულობა და ჰარისისთვის ხმის მიცემა, მისი აზრით, "სერიოზული ცოდვაა". ამავდროულად, მთავარეპისკოპოსმა აღნიშნა, რომ აშშ-ს ყოფილი პრეზიდენტის, დონალდ ტრამპის მხარდაჭერა წარმოადგენს საზოგადოებაში არსებული ყველაფერი „ანტიკათოლიკური და ანტიქრისტიანულის“ უარყოფას.
როგორც მჟკ იტყობინება, ვატიკანმა არქიეპისკოპოსი კარლო ვიგანო რკე-დან განკვეთა და განხეთქილებაში დაადანაშაულა.