სასამართლო სხდომის შემდეგ მეუფე ლონგინოზი რეანიმაციაში გადაიყვანეს
სახალხო დეპუტატმა არტემ დმიტრუკმა თავის Telegram-არხზე მოუწოდა, რომ ილოცონ  ბანჩენის მიტროპოლიტ ლონგინოზის ჯანმრთელობისთვის, რომელიც რეანიმაციაში იყო ჰოსპიტალიზირებული სასამართლო  სხდომის დროს ჯანმრთელობის გაუარესების გამო.
„ვითხოვ ლოცვას ჩვენი ძვირფასი მეუფე ლონგინოზისთვის! ახლა ის რეანიმაციაშია. დღევანდელ სასამართლო  სხდომაზე ის ცუდად გახდა. მოსამართლე შუამდგომლობის განხილვისას ეუხეშებოდა მღვდელმთავარს და ეჩხუბებოდა მას“, - დაწერა დმიტრუკმა.
როგორც მჟკ იუწყებოდა, მიტროპოლიტმა ლონგინოზმა ბოლო დროს გადაიტანა რამდენიმე რთული ოპერაცია და დღევანდელი გართულება სტრესის ფონზე მოხდა. დმიტრუკმა აგრეთვე დაადანაშაულა ხელისუფლება მიტროპოლიტზე მიზანდასახული ზეწოლის გამო.