ბაირაღები დახია და მრევლი სცემა - ინტერნეტში აჩვენეს ჩერკასის მეუ-ს "მორწმუნე"
”მეუ-ს მიერ დაქირავებული ბოევიკების კიდევ ერთი სახე, რომელსაც თავად ამ სტრუქტურის წარმომადგენლები უწოდებენ თავიანთ “მორწმუნეებს”, ტელეგრამ-არხმა «Перший козацький» გამოაქვეყნა, ჩერკასში მდებარე უმე-ის მთავარანგელოზი მიქაელის ტაძრის ძალისმიერი დაკავების მონაწილის ფოტოები და ვიდეო კადრები.
ჟურნალისტების თქმით, ვიდეოზე დაფიქსირებული თავდასხმა მოხდა მეუ-ს აქტივისტების მიერ სალოცავზე თავდასხმის ბოლოს.
უმე-ის მრევლი ბაირაღებით ხელში ლოცვით გამოდის თავიანთი სალოცავიდან, რომელიც უკვე გარშემორტყმულია მოიერიშეების მიერ. მეუ-ს მხარდამჭერები იწყებენ ბაირაღების წართმევას, ფეხქვეშ თელავენ და ხევენ, შემდეგ სცემენ თავად მრევლს.
”ეს პერსონაჟი სპეციალურ ხელთათმანებში, აშკარად შეცვლილი ცნობიერების მდგომარეობაში, ფეხქვეშ თელავს ბაირაღებს და სცემს მორწმუნეებს. შემდეგ ის პოზირებს სანთლით მეუ-ს ჩერკასის კაპელანებისთვის. მისი ამოცნობა სახეზე რუნის ტატუთი არ არის რთული“, - ნათქვამია წერილში.