უმე-ს საზოგადოების საეკლესიო სახლი ნოვოსელკაში. ფოტო: Дозор на "Першому козацькому"
კიევის ოლქის სოფელ ნოვოსელკაში უკრაინის მართლმადიდებელი ეკლესიის თემის ტერიტორიაზე ინციდენტები გრძელდება, იუწყება Watch on the First Cossack. 16 ნოემბერს, დილით, უცნობი პირები კვლავ შევიდნენ კერძო სახლის ტერიტორიაზე, სადაც უმე-ის მრევლი ტაძრის ჩამორთმევის შემდეგ ლოცვას ასრულებს. თავდამსხმელებმა ვერანდაზე მინები ჩაამტვრიეს და ხალიჩები აყარეს. მრევლმა პოლიცია გამოიძახა და შემთხვევის შესახებ განცხადება შეიტანეს.
მანამდე, 11 ნოემბრის ღამეს, უცნობმა პირებმა ამ ტერიტორიის ღობე გაარღვიეს, რამდენიმე ტონა ნაგავი შემოიტანეს და წიგნებს ცეცხლი წაუკიდეს. ეს სახლი გახდა უმე-ის მრევლის დროებითი სალოცავი ადგილი მას შემდეგ, რაც ღვთისმშობლის შობის ეკლესია გადაეცა უკრაინის მართლმადიდებლური ეკლესიის (მეუ) და უკრაინის ბერძნული კათოლიკური ეკლესიის (უბკე) აქტივისტებს.