სოფ. გოდომოჩის დევნილმა თემმა ტაძრის დღესასწაული დროებით ტაძარში აღნიშნა
2021 წლის 14 ოქტომბერს სოფელ გოდომიჩში მეუ-ს რეიდერობის შედეგად უკრაინის მართლმადიდებელი ეკლესიის წმინდა საფარველის ტაძარმა დაკარგა ტაძარი და ტაძრის დღესასწაული დროებით ეკლესიაში აღნიშნა, იუწყება უმე-ს ვოლინის ეპარქიის ოფიციალური საიტი.
საზეიმო საღმრთო ლიტურგიაში მრევლის წინამძღვართან, მამა იოანე შკაბურასთან ერთად მინაწილეობდა ეპარქიის კიდევ რამდენიმე მღვდელი. ღვთისმსახურების დროს საგანგებო ლოცვა აღავლინეს უკრაინაში მშვიდობისთვის და მართლმადიდებელ ქრისტიანთა ერთობისთვის, შემდეგ კი ჩატარდა ლიტანიობა.
დღესასწაულის ბოლოს სოფელ გოდომიჩის წმინდა საფარველის მრევლის საკვირაო სკოლის აღსაზრდელებმა კლირიკოსებს და მორწმუნეებს მიულოცეს ღვთისმშობლის წმინდა საფარველის დღესასწაული. წინამძღვარმა, მამა იოანემ მადლობა გადაუხადა მღვდელმსახურთა დასს, ყველა მორწმუნეს და სტუმარს მხარდაჭერისთვის და დღესასწაულის სიხარულის გაზიარებისთვის.
აგრეთვე მან მადლობა გადაუხადა ყველა კეთილისმყოფელს, ვინც დაეხმარა მიტაცებული ტაძრის თემს დროებითი ტაძრის მოწყობაში, ვინაიდან გოდომიჩში რეიდერული მიტაცების შემდეგ უმე-ს მორწმუნეები იძულებულები იყვნენ შეკრებილიყვნენ ერთ-ერთი მორწმუნის სახლში. შემდგომში წმინდა საფარველის მრევლმა გადაწყვიტა ახალი ტაძრის აშენება მეუ-ს აქტივისტების მიერ მიტაცებულის ნაცვლად.
როგორც მჟკ იუწყებოდა, ეკლესიის ერთგული ცხონების ღირსი გახდება, თქვა გოდომიჩის უმე-ს ტაძრის წინამძღვარმა.