უკრაინის პრემიერ-მინისტრი ებრაელებს ხანუქას ულოცავს
უკრაინის პრემიერ-მინისტრმა დენის შმიგალმა უკრაინაში მცხოვრებ ყველა ებრაელს ხანუქას დღესასწაული მიულოცა, იტყობინება ფეისბუქზე კიევის ებრაული თემების ფედერაციის მთავარი რაბინი იონატან მარკოვიჩი.
შმიგალის თქმით, ხანუქას ალი მას ახსენებს სასწაულს, რომელმაც შეძლო თავისუფლებისა და გამარჯვებისკენ მიმავალი გზის განათება.
„სინათლის დღესასწაული არის შთაგონების წყარო, ის აძლიერებს რწმენას ცვლილებისა და გამარჯვების შესაძლებლობის მიმართ, მაშინაც კი, როცა გარემოებები არახელსაყრელი ჩანს“, - წერს პრემიერ-მინისტრი. მან რაბინს უსურვა, რომ ხანუქამ ნდობა გაუძლიეროს და ძალა მიეცეს ბრძოლისა და აღორძინებისთვის.
მანამდე მჟკ-მ დაწერა, რომ თავდაცვის სამინისტროს მთავარი სადაზვერვო სამმართველოს ხელმძღვანელმა ბუდანოვმა კიევის სინაგოგაში გამართულ ზეიმზე იმედი გამოთქვა, რომ ხანუქა გაანათებს უკრაინისა და ისრაელის გამარჯვებას.