პოლონეთის პრეზიდენტი მართლმადიდებელ ქრისტიანებს შობას ულოცავს
2025 წლის 6 იანვარს, შობის წინა დღეს, პოლონეთის პრეზიდენტმა ანჯეი დუდამ მისალოცი გზავნილით მიმართა თავისი ქვეყნის იერარქებსა და მართლმადიდებელ მორწმუნეებს, იუწყება პოლონეთის პრეზიდენტის ოფიციალური ვებგვერდი.
„უფლის შობის დღესასწაულს მოაქვს ღრმა სიმშვიდე, გვაიძულებს დავივიწყოთ კამათი და ყოველდღიური საზრუნავი, ხსნის ადამიანის გულებს სხვებზე ზრუნვით აღავსებს“, - წერს ანჯეი დუდა.
მან ისურვა, რომ „ჩვენს სამშობლოში სხვადასხვა სარწმუნოების ქრისტიანები პატივისცემით და მეგობრული გახსნილებით ეპყრობოდნენ ერთმანეთს, ეხმარებოდნენ ერთმანეთს საერთო სიკეთის კეთებაში“.
„გილოცავთ შობა-ახალ წელს, წარმატებებს და ოცნებების ასრულებას გისურვებთ! ”ყველაფერ საუკეთესოს გისურვებთ!” - დაასრულა თავისი გზავნილი ანჯეი დუდამ.
მანამდე მჟკ-მ დაწერა, რომ პოლონეთის ეკლესია საშობაო გზავნილში მოუწოდებს ლოცვებს უკრაინაში მშვიდობისთვის.