"ანგარიშსწორება მოდის!": ამერიკელი პოლიტიკოსი უმე-ის ყველა მდევნელს დასჯას ჰპირდება
2025 წლის 20 იანვარს, დონალდ ტრამპის ინაუგურაციის დღეს, აშშ-ს რესპუბლიკური პარტიის ახალგაზრდული ფრთის ლიდერმა კეტრინ უაიტფორდმა გაავრცელა მიმართვა, სადაც დაპირდა უკრაინის მართლმადიდებლური ეკლესიის ყველა მდევნელის დასჯას.
თავის მიმართვაში უაიტფორდმა აღნიშნა, რომ პრეზიდენტ ტრამპის ინაუგურაციასთან ერთად, „ხალხი სავსეა იმედით და ადმინისტრაციისგან სწრაფი ქმედებების სურვილით“.
„ეს მომენტი ისტორიულია მრავალი მიზეზის გამო, მაგრამ ყველაზე მეტად, მე მჯერა, რომ ისტორია დაიმახსოვრებს მას, როგორც მომენტს, როდესაც რიგითი ამერიკელი ქრისტიანები საბოლოოდ წამოდგნენ და დაიბრუნეს ჩვენი ქვეყანა. ეს არის დასასრულის დასაწყისი იმ არალიბერალური უღმერთოობისთვის, რომელიც ძალიან დიდხანს მეფობდა ქრისტიანულ დასავლეთში“, - თქვა მან.
”ტრამპის ინაუგურაცია ასევე ემსახურება იმედის შუქურას ტანჯული ქრისტიანებისთვის მთელ მსოფლიოში”, - თქვა მან.
„ეს განსაკუთრებით ეხება მართლმადიდებელ ქრისტიანებს, რომელთა დევნა ადმინისტრაციის მთავარი ინტერესია. დღეს შეერთებული შტატები კიდევ ერთხელ ადასტურებს თავის როლს, როგორც ქრისტიანთა გლობალური დამცველი; ”ჩვენ გაერთიანებულნი ვართ ადმინისტრაციასთან ამ მისიაში და მსოფლიოს ტირანები ინფორმირებული არიან”, - ხაზგასმით აღნიშნა უაიტფორდმა.
„მათ, ვინც ჩაგრავს ქრისტიანებს, განსაკუთრებით მათ, ვინც დევნიან უკრაინის მართლმადიდებლური ეკლესიის, უმე-ის მორწმუნეებს, მინდა მივაწოდო ეს გზავნილი: შურისძიება მოდის. თუ ახლავე შეწყვეტთ დევნას და მოინანიებ, შეგიძლია თავი დაიცვათ მომავალი მართლმსაჯულებისგან, მაგრამ დრო ცოტაა“, - განაცხადა პოლიტიკოსმა.
სიტყვის დასასრულს მან უკრაინის მართლმადიდებელ მორწმუნეებს მიმართა: „მართლმადიდებელ უკრაინელებს, უმე-ის ერთგულებს, არაფრის გეშინოდეთ! უფალი თქვენთანაა, თქვენი დრო მალე მოვა! მადლობა თქვენ და ღმერთმა დალოცოს ამერიკა."