საქართველოს პატრიარქმა ტრამპს ტრადიციული ქრისტიანული ღირებულებების დაცვისკენ მოუწოდა
სრულიად საქართველოს კათოლიკოს-პატრიარქმა ილია მეორემ შეერთებული შტატების არჩეულ 47-ე პრეზიდენტს დონალდ ტრამპს მილოცვა გაუგზავნა, იუწყება 1tv.
საქართველოს მართლმადიდებელი ეკლესიის მეთაურმა თავის მიმართვაში ხაზი გაუსვა ტრადიციული ქრისტიანული ღირებულებების შენარჩუნებისა და მშვიდობის სურვილის მნიშვნელობას და აღნიშნა არა მხოლოდ ამერიკელი ხალხის, არამედ მთელი მსოფლიო საზოგადოების დიდი მოლოდინები.
„განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია თქვენი სურვილი დაიცვათ ქრისტიანულ ცნობიერებაზე დაფუძნებული ტრადიციული ღირებულებები და არ დაიშუროთ ძალისხმევა დედამიწაზე მშვიდობის მისაღწევად“, - ნათქვამია წერილში.
პატრიარქმა ასევე ციტირება მოახდინა 39:5 ფსალმუნის: „კურთხეულია ის, ვინც უფალზეა მინდობილი“ და სთხოვა კურთხევა აშშ-ს ახალი პრეზიდენტის, მისი ოჯახისა და ადმინისტრაციისთვის.