ოთხჯერ ავიცერი - ბართლომე ბერძნებს COVID-ის საწინააღმდეგი ვაქცინაზე უამბობს
2021 წლის 30 ნოემბერს კონსტანტინოპოლის პატრიარქი ბართლომე სტამბულში თურქეთში კონფერენციაზე ჩამოსულ რამდენიმე საბერძნეთის ქალაქის მერს შეხვდა, სადაც ყვებოდა კორონავირუსის საწინააღმდეგო ვაქცინაციისა და ხელისუფლების მიერ შემოღებულ საკარანტინო ზომების მხარდაჭერაზე, იუწყება საიტი orthodoxianewsagency.
ფანარიონის მეთაურმა ათენის, სალონიკის, პატრეს და მიტილინის მერებს მოუწოდა COVID-ვაქცინაციის მოწინააღმდეგე ბერძნებს მოუყვენ, რომ ის უკვე არაერთხელ არის აცრილი. „უთხარით მათ, რომ მე ოთხჯერ ვარ ვაქცინირებული“, - თქვა მან და დაამატა, რომ COVID-19 ეპიდემიის დაწყებისთანავე მხარს უჭერდა ექიმების რეკომენდაციებსა და საკარანტინო შეზღუდვებს, რომლებსაც სახელმწიფო ხელისუფლება აცხადებს.
როგორც მჟკ იუწყებოდა, ჩვენს რწმენას დევნიან, ხოლო ხალხი დაღუპვისკენ მიყავთ, თქვა ემე-ის იერარქმა კოვიდ-ტესტების შესახებ.