მოკრივე ვასილი ლომაჩენკომ ღმერთს მადლობა გადაუხადა კომისთან გამარჯვებისთვის
უკრაინელმა მოკრივემ ვასილი ლომაჩენკომ ღმერთს მადლობა გადაუხადა 11 დეკემბერს ნიუ-იორკში განელი მოკრივე რიჩარდ კომის დამარცხების შემდეგ, იუწყება vringe.com.
ამრიგად, ვასილი ლომაჩენკომ მე-16 გამარჯვება მოიპოვა პროფესიულ რინგზე, რასაც 2021 წელს წინ უძღოდა ორი მარცხი.
„უპირველეს ყოვლისა, მინდა მადლობა გადავუხადო უფალს, რომელმაც მომცა ეს ნიჭი, შანსი გავმხდარიყავი მოკრივე. დიდი მადლობა ჩემს გუნდს. მადლობა ყველას, ვინც გვერდში გვიდგას“, - განაცხადა ვასილი ლომაჩენკომ მატჩის შემდეგ.
უკრაინელ მოკრივეს წინ ელოდება ბრძოლა WBA/WBO/IBF ტიტულების ამჟამინდელ მფლობელთან, ჯორჯ კამბოსოსთან, რომელიც ავსტრალიაში გაიმართება.
„რა თქმა უნდა, სადმე წავალ. მე მინდა ეს შანსი და თუ უფალი მომცემს, მივიღებ“, - დასძინა მან.
იმავდროულად, ტელეკომპანია ESPN-ის ანალიტიკოსმა და კრივის კომენტატორმა, მსოფლიოს ყოფილმა ჩემპიონმა ორ კატეგორიაში, ტიმოთი ბრედლიმ, უკრაინელი მოკრივის გამოსვლის კომენტირებისას, უკმაყოფილება გამოთქვა ვასილი ლომაჩენკოს ლოიალურობის გამო მოწინააღმდეგის მიმართ.
"ფანტასტიკური გამოსვლა იყო. ერთი რამ არ მომეწონა... პატივი უნდა ვცეთიმ ფაქტს, რომ მან თავმდაბლობა გამოიჩინა, მაგრამ რინგზე ამას არ უნდა აკეთებდე. "თქვენ უნდა შეწყვიტოთ ბრძოლა ...". მოდი, ძმაო. ჩვენ უნდა დავამარცხოთ ისინი. ჩემთვის ეს მის სისუსტეზე მეტყველებს. ლომაჩენკოს დიდ პატივს სცემენ. მან ნამდვილად გამოიჩინა მეტისმეტი თანაგრძნობა“, - თქვა ტიმოთი ბრედლიმ.
შეგახსენებთ, რომ 2020 წლის ოქტომბერში ვასილი ლომაჩენკომ წააგო ლოპესთან ბრძოლა და დაკარგა WBA, WBO და WBC საჩემპიონო ქამრები მსუბუქ წონაში.