ომის დაწყების თარიღთან დაკავშირებით უმე-ს ყველა ტაძარში უკრაინაში მშვიდობისთვის ილოცებენ
რუსეთის სრულმასშტაბიანი შეჭრის სამი წლისთავზე უკრაინის მართლმადიდებელ ეკლესიაში განსაკუთრებით ილოცებენ მშვიდობისთვის უკრაინაში და მისი დამცველებისთვის, იუწყება უმე-ს საგანმნათლებლო განყოფილება.
პარაკლისები, აგრეთვე პანაშვიდები ომის დროს დაღუპულთათვის, კიევისა და სრულიად უკრაინის უნეტარესი მიტროპოლიტ ონოფრეს ლოცვა-კურთხევით, ჩატარდება 24 თებერვალს უმე-ს ყველა ტაძარსა და მონასტერში.
კიევის მიტროპოლიის კანცელარიამ უკრაინის მართლმადიდებელი ეკლესიის ყველა ეპარქიის მღვდელმთავრებს შესაბამისი ცირკულარი გაუზავნა.
როგორც მჟკ წერდა, მასმედიაში იუწყებოდნენ, რომ ტრამპს სურს უკრაინაში სააღდგომოდ ცეცხლის შეწყვეტის უზრუნველყოდა.