უსიკი ქორწინებაზე: ღვთის წინაშე ჯვარი დავიწერეთ, სხვაგვარად ვერ ვცხონდებით
მსოფლიოში ცნობილი მოკრივე ალექსანდრე უსიკი მაშა ეფროსინინას საავტორო პროგრამაში «Экзамен» მის YouTube-არხზე ყვებოდა, რომ ღვთის წინაშე ჯვრისწერა მას აუცილებლად მიაჩნია.
„ეკატერინეს (უსიკის მეუღლე, - რედ.) თავიდანვე ვუთხარი: შენ ჩემი ცოლი იქნები! ასეც მოხდა“, - აღიარა სპორტსმენმა.
თუმცა უკვე რამდენიმე წელია დაქორწინებულები არიან, მეუღლეებმა მხოლოდ წლინახევრის წინ გადაწყვიტეს ჯვრისწერა. ალექსანდრე უსიკის სიტყვებით, მეუღლემ  გრძნობების დროში  გამოცდა შესთავაზა. ალექსანდრე უსიკის სიტყვებით, ქორწინება ჯვრისწერის გარეშე სპორტსმენისთვის სერიუზული გამოცდა იყო. მაგრამ ის მზად იყო დალოდებოდა, სანამ ცოლი  დათანხმდებოდა ჯვრისწერის საიდუმლოში მონაწილეობას.
„მე ვუთხარი, რომ იმ მომენტისთვის, როდესაც შენ „ჰო-ს“ იტყვი, ჩვენ ჯვარს დავიწერთ. ჯვრისწერა და ქორწილის გადახდა, მეგობრების მოწვევა  ქორწინების მეათე წელს გვინდოდა“, -  იხსენებს მოკრივე.
მაგრამ ჯვრისწერა სულ სხვა სცენარით წარიმართა.
„წავედით ჯვრისწერაზე, არავინ არ იყო. არავინ არ იცოდა. ესწრებოდა მოძღვარი, ვინც ჯვარი დაგვწერა, მე, კატია და ჩვენი ოჯახის მეგობარი“, - ყვებოდა ჩემპიონი.
წამყვანის კითხვაზე, რა წესებს იცავს ალექსანდრე ჯვრისწერის მერე, სპორტსმენმა უპასუხა:
„ჩვენ ცოლ-ქმარი ვართ, რა წესები? ღვთის წინაშე აღვასრულეთ ქორწინება, თუ მე ვერ ვცხონდი, ისიც ვერ ცხონდება“.