საქართველოს პატრიარქმა რმე-ის წინამძღოლს ინტრონიზაციის თარიღი მიულოცა
2022 წლის 1 თებერვალს სრულიად საქართველოს კათოლიკოს-პატრიარქმა ილია II-მ მისალოცი წერილი გაუგზავნა მოსკოვისა და სრულიად რუსეთის უწმინდეს პატრიარქ კირილეს, იუწყება რმე სსკგ-ის საიტი.
მიულოცა რა რმე-ის წინამძღოლს ინტრონიზაციის დღე, საქართველოს კათოლიკოსმა საგანგებოდ აღნიშნა, რომ საპატრიარქო მსახურების წლებში პატრიარქმა კირილემ „დიდი ღვაწლი შეიტანა რუსეთში სულიერებისა და ტრადიციული ღირებულებების აღორძინებაში“.
„დღეს, როგორც არასდროს, მთელი მსოფლიო დგას დიდი გამოწვევების წინაშე და განსაკუთრებული მნიშვნელობა ენიჭება სულიერი და ზნეობრივი ღირებულებების დაცვას“, - ხაზი გაუსვა საქართველოს პირველიერარქმა.
მან პატრიარქ კირილეს უსურვა „ძლიერი ჯანმრთელობა, სულის სიმტკიცე, სულიერი სიხარული და უფლის შეწევნა ყველა ღვთივსათნო საქმეში“, რომ მან „მომავალშიც ნაყოფიერად იშრომოს მთელი მართლმადიდებლობის საკეთილდღეოდ“.