დუმენკომ მხარდაჭერის პირობა მისცა სამხედრო დაზვერვის უფროსს
მეუ-ს "წინამძღვარმა" სერგეი დუმენკომ უკრაინის თავდაცვის სამინისტროს დაზვერვის მთავარი სამმართველოს უფროსთან, ბრიგადის გენერალ კირილ ბუდანოვთან შეხვედრის დროს გამოხატა მზადყოფნა სახელმწიფოს მხარი დაუჭიროს.
როგორც მეუ-ს საიტი იუწყება, უკრაინის სამხედრო დაზვერვის მეთაურმა საზეიმოდ მოულოცა დუმენკოს ცოტა ხნის წინანდელი დაბადების დღე და "ინტრონიზაციის" მესამე წლისთავი მის რეზიდენციაში. განიხილეს რა კრემლის შესაძლებელი თავდასხმა უკრაინაზე, დუმენკომ პირობა მისცა ბუდანოვს, რომ ყოველთვის მზადაა დაეხმაროს სახელმწიფოს.
"მე არაერთხელ აღმინიშნავს, რომ ჩვენ ყოველთვის მზად ვართ მხარი დავუჭიროთ უკრაინის სახელმწიფოს, რამდენადაც ეს ჩვენი პირდაპირი მოვალეობაა",- განაცხადა სქიზმატიკოსების მეთაურმა.
ადრე მჟკ წერდა დუმენკოს მცდელობებზე დაერწმუნებინა ეუთს-ს საბჭო, რომ მეუ უკრაინელების სულიერების საფუძველია.