ანტიოქიის პატრიარქმა პასუხი გასცა ოთხი წინამძღვრის შეხვედრის შესახებ
ორშაბათს, 14 თებერვალს, ანტიოქიის პატრიარქმა იოანე X, თავის რეზიდენციაში ბალამანდის მონასტერში, მიიღო ალექსანდრიის ეკლესიის წარმომადგენლები, იუწყება საპატრიარქოს ოფიციალური საიტი.
პატრიარქ თეოდორე II-ს დელეგაცია შედგებოდა კამერუნის მიტროპოლიტ გრიგორისა და ზამბიის მიტროპოლიტ იოანესგან. იერარქებმა მოახსენეს პატრიარქს მოვლენებზე, რომლებიც მოხდა აფრიკაში რმე-ს საეგზარხოსოს დაარსების შემდეგ. ასევე მოილაპარაკეს ანტიოქიის ეკლესიის წინამძღვრების შესაძლო მონაწილეობაზე სამოციქულო ეკლესიების პატრიარქთა შეხვედრაზე, რომელსაც ორგანიზებას უწევს ფანარიონის მეთაური ვნების კვირეულის წინ. ამ თათბირის მთავარი თემა იქნება რმე-ს ქმედებები აფრიკაში.
პატრიარქმა იოანემ თქვა, რომ გადაწყვეტილებას ოთხი წინამძღვრის შეხვედრაზე მისი მონაწილეობის შესახებ მიიღებენ ანტიოქიის ეკლესიის სინოდის სხდომაზე.