საბერძნეთში მღვდელს გამოუწერეს ჯარიმა, რადგან მრევლი ნიღაბს არ ატარებდა
საბერძნეთში ლარის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა წმინდა აქილევსის მიტროპოლიტის ეკლესიის წინამძღოლი 1500 ევროთი დააჯარიმეს. ამის შესახებ "რომფეია" იუწყება.
წყაროს ცნობით, შემოვლის დროს ქალაქ ლარის პოლიციის თანამშრომლებმა ღვთისმსახურების დროს შენიშნეს, რომ მორწმუნეები ტაძარში დამცავი ნიღბების გარეშე იმყოფებოდნენ, „მიუხედავად ლარის მიტროპოლიტის იერონიმეს რეკომენდაციისა“. აუდიტი მოქალაქეების არაერთგზისი მიმართვის შემდეგ განხორციელდა.
„ლიტურგიის დასრულების შემდეგ ტაძრის წინამძღოლს ადმინისტრაციული ჯარიმა 1500 ევროს ოდენობით დაეკისრა, რომელიც პასუხისმგებელია კორონავირუსის გავრცელების პრევენციის ზომების დაცვაზე“, - იუწყება გამოცემა.
მანამდე მჟკ წერდა, რომ საბერძნეთში გამოეხმაურნენ იერარქს, რომელმაც აკრძალა აუცრელებისათვის მსახურება.