მარიუპოლში უცნობმა ფორმიანებმა გაძარცვეს საკათედრო ტაძარი და სცემეს მღვდელი
სამხედრო ფორმაში გამოწყობილმა ადამიანთა ჯგუფმა შეიარაღებული თავდასხმა მოახდინა მარიუპოლის უმე-ის წმინდა ნიკოლოზის საკათედრო ტაძარზე. ამის შესახებ დონეცკის ეპარქიის ოფიციალური ვებგვერდი «Донбасс Православный» წერს.
სასულიერო პირის მიერ ნათლობის საიდუმლოს აღსრულების დროს ტაძარში შეიარაღებული მარადიორები შეიჭრნენ.
„შეიარაღებულმა პირებმა სცემეს თანამშრომელი ქალი, დაცვის თანამშრომელი და მღვდელი, აიღეს ფული ეკლესიის სეიფიდან, საკვები, საყოფაცხოვრებო ნივთები, ასევე გაიტაცეს სასულიერო პირების ორი მანქანა ტაძრის ტერიტორიიდან“, - ნათქვამია ეპარქიის ვებსაიტზე.
საკათედრო ტაძრის თანამშრომლებმა ვერ დაადგინეს ჯგუფის მიკუთვნება კონკრეტული ტიპის შეიარაღებული ფორმირებისთვის, რადგან ისინი "შოკურ მდგომარეობაში" იმყოფებოდნენ.
მანამდე მჟკ-მ გაავრცელა ინფორმაცია, რომ ნოვოჟივოტოვოში, მეუ-ს მიმდევრებმა სცემეს მღვდელი და დაანგრიეს უმე-ის სალოცავი.