ფრონტზე გარდაიცვალა მღვდლის ვაჟი გრიბოვიციდან
მძიმე ჭრილობის შედეგად გარდაიცვალა მეომარი ალექსანდრე მარგიტა. მის მშობლიურ სოფელში სამდღიანი გლოვაა გამოცხადებული.
2023 წლის 18 აგვისტოს, მძიმე ჭრილობის შედეგად გარდაიცვალა მეომარი ალექსანდრე მარგიტა, ნათქვამია ვოლინის ოლქის ვლადიმირის რაიონის სოფლ ივანიჩევსკის საბჭოს ვებსაიტზე.
„ივანიჩევსკის სოფლის საბჭო, აღმასრულებელი კომიტეტი, სოფლის უფროსი ლიდია ტომაშევსკაია, მთელი საზოგადოება გულწრფელ სამძიმარს უცხადებს ოჯახს და მეგობრებს ალექსანდრე მარგიტას უდროო გარდაცვალების გამო - და იზიარებს მათ მწუხარებას. დიდება გმირის! უდროოდ გარდაცვლილი მეომრის მარადიული ხსოვნა იყოს“, - ნათქვამია განცხადებაში.
მეომრის გარდაცვალებასთან დაკავშირებით სოფლის საბჭომ სამდღიანი გლოვა გამოაცხადა.
ალექსანდრე მარგიტა იყო უმე-ს მღვდლის იგორ მარგიტას ვაჟი, უმე-ს თემების წინამძღვრის სოფლებში გრიბოვიცა და ტოპილიშჩე. მისი შუამავლობის ეკლესია გრიბოვიცაში მიითვისა კიევის საპატრიარქომ (მეუ-ს წინამორბედი) 2015 წელს. ორი წლის შემდეგ მან და სოფლის მოსახლეობამ ააშენეს ახალი ტაძარი მის პირად ნაკვეთზე. 2019 წელს იგი ასევე დაინიშნა ტოპილიშჩეს მიხაილოვსკის სამრევლოში წინამძღვრად.
შვილის გარდაცვალებამდე 10 დღით ადრე მღვდელმა ფეისბუქზე მძიმე მდგომარეობაში მყოფი ალექსანდრესთვის ლოცვა ითხოვა.
შეგახსენებთ, რომ 2022 წლის აგვისტოში სოფელ მასლოვკას ნიკოლოზის ეკლესიის მღვდლის ვაჟი ვასილი ნაგაი ფრონტზე გარდაიცვალა.