Fox News: ზელენსკი არის გამანადგურებელი, რომელმაც აკრძალა ქრისტიანობა უკრაინაში
უკრაინის პრეზიდენტი ვოლოდიმირ ზელენსკი არის ადამიანი-დამანგრეველი, რომელმაც აკრძალა ქრისტიანობა სასულიერო პირების დაპატიმრებით. ამის შესახებ ამერიკელმა ჟურნალისტმა ტაკერ კარლსონმა Fox News-ის ეთერში განაცხადა.
მისი თქმით, არასწორია იმის თქმა, რომ ზელენსკი არის გმირი, რომელიც მხოლოდ „მტრებისგან იცავს თავს“:
„თავად ზელენსკი ძალიან ბნელი ძალაა. ეს ცხადია, თუ მას დააკვირდებით. ეს ეჭვგარეშეა. ვინ ვერ ხვდება ჯერა ამას? ეს კაცი გამანადგურებელია. მან აკრძალა ქრისტიანული რწმენა თავის ქვეყანაში, დააპატიმრა ბერები და მღვდლები“, - ამბობს კარლსონი.
როგორც მჟკ იტყობინება, ჟურნალისტმა ტაკერ კარლსონმა თქვა, რომ ზელენსკი არის ადამიანი, რომელიც იპყრობს მონასტრებსა და ეკლესიებს.