უუს-მა პატრიარქი კირილი ძებნილთა სიაში შეიყვანა
სამართალდამცავებმა რუსეთის მართლმადიდებელი ეკლესიის წინამძღოლის, პატრიარქ კირილეს ძებნა გამოაცხადეს. ინფორმაცია ამის შესახებ გამოქვეყნებულია უკრაინის შსს რეესტრის საიტზე. სამართალდამცავთა მონეცემების თანახმად, რმე-ის მეთაურს ადანაშაულებენ უკრაინის ტერიტორიული მთლიანობისა და ხელშეუხებლობის ხელყოფაში (უკ სტ.110, - რედ.).
შსს-ს საიტზე აგრეთვე აღნიშნულია, რომ პატრიარქს უკვე შეუფარდეს აღკვეთის ღონისძიება მისი დაკავების სახით, ხოლო რმე-ის წინამძროლის „გაუჩინარების თარიღია“ 2023 წლის 11 ნოემბერი.
როგორც მჟკ იუწყებოდა, უუს იუწყებოდა, რომ პატრიარქი ეჭვმიტანილია უკრაინის ტერიტორიული მთლიანობის ხელყოფაში, უკრაინის წინააღმდეგ რფ-ის აგრესიისა და აგრესიული ომის წარმოების გამართლებაში.
ხარკოვში ორი ბიჭი გადაიღო ფოტო ზიგის ფონზე ჰოლოკოსტის მსხვერპლთა მემორიალთან.
ამ ადგილას მეორე მსოფლიო ომის წლებში ხარკოვისა და რეგიონის 17 ათასზე მეტი ებრაელი დახვრიტეს.
ოსმალეთის ეპარქიაში მრავალი წლის განმავლობაში ყოველ პარასკევს დილის რვა საათზე კასპეროვსკის ხატთან აკაფისტი იკითხება.
ვატიკანმა გამოაქვეყნა დეტალები პაპ ფრანცისკის დაკრძალვის შესახებ.
23 აპრილს ვატიკანში გაიმართა საზეიმო ცერემონია პონტიფიკის სხეულის წმინდა მარფას სახლის კაპელიდან წმინდა პეტრეს ბაზილიკაში გადატანის.