აშშ-ში ისტორიული ეკლესია ჩამოინგრა
2024 წლის 25 იანვარს, 1851 წელს აშენებული ქრისტიანული ეკლესიის 46 მეტრიანი სამრეკლო მოულოდნელად ჩამოინგრა კონექტიკუტის შტატში, იუწყება Connecticut public.
ტაძარი თავდაპირველად ეკუთვნოდა ანგლიკანურ პირველ კრებულ ეკლესიას. 1870-იან წლებში დაყენებული ზარი ქალაქმა გამოიყენა ხალხის შეხვედრებზე გამოსაძახებლად და ხანძრის განგაშის გასაგონად. ეკლესია 2015 წელს იყიდა Engaging Heaven Ministries-მ, ქალაქის ჩანაწერების მიხედვით. ნგრევის მიზეზი უცნობია და არავინ დაშავებულა, აცხადებენ ხელისუფლება. ხელისუფლება ტაძრის შემორჩენილი ნაწილების დანგრევას აპირებს.
მანამდე მჟკ წერდა, რომ ინგლისში მუსლიმები ქრისტიანული ტაძარს მეჩეთად გადააკეთებენ.
მიტროპოლიტი ბანჩენსკი ლონგინი ჰოსპიტალიზებული იქნა
ბანჩენებში ითხოვენ ლოცვებს მიტროპოლიტისთვის.
ხარკოვში ორი ბიჭი გადაიღო ფოტო ზიგის ფონზე ჰოლოკოსტის მსხვერპლთა მემორიალთან.
ამ ადგილას მეორე მსოფლიო ომის წლებში ხარკოვისა და რეგიონის 17 ათასზე მეტი ებრაელი დახვრიტეს.
ოსმალეთის ეპარქიაში მრავალი წლის განმავლობაში ყოველ პარასკევს დილის რვა საათზე კასპეროვსკის ხატთან აკაფისტი იკითხება.
ვატიკანმა გამოაქვეყნა დეტალები პაპ ფრანცისკის დაკრძალვის შესახებ.
23 აპრილს ვატიკანში გაიმართა საზეიმო ცერემონია პონტიფიკის სხეულის წმინდა მარფას სახლის კაპელიდან წმინდა პეტრეს ბაზილიკაში გადატანის.