სააპელაციო სასამართლო განიხილავს საკითხს მეუფე არსენის საგამოძიებო იზოლატორში ყოფნის შესახებ
17 ოქტომბერს, ხუთშაბათს, დნეპრის სააპელაციო სასამართლო ქ. კრივოი როგში განიხილავს სვიატოგორსკის მიტროპოლიტ არსენის დაცვის მხარის სააპელაციო საჩივარს მისი პატიმრობის ვადის კიდევ 60 დღით გაგრძელების შესახებ. ამის შესახებ წერენ სვიატოგორსკის ლავრის ტელეგრამ-არხზე.
ეს გადაწყვეტილება მიღებული იყო 8 ოქტომბერს სლავიანსკის საქალაქო რაისასამართლოს მიერ.
სხდომის დასაწყისი 10:30 საათზე შემდეგ მისამართზე: просп. Героев-Подпольщиков, 31.
ლავრის პრეს-სამსახურში იუწყებიან, რომ 17 ოქტომბერს სლავიანსკის საქალაქო რაისასამართლოში აგრეთვე შედგება მორიგი მოსამზადებელი სასამართლო სხდომა მიტროპოლიტ არსენის საქმეზე.
დასაწყისი 13:00 საათზე.
„ძვირფასო ძმებო და დებო! ვითხოვთ ლოცვით შეწევნას პატიმრობაში მყოფ მიტროპოლიტ არსენზე და ლავრის საძმოზე“, - მოუწოდებენ მონასტერში.
როგორც მჟკ წერდა, 8 ოქტომბერს შედგა მოსამზადებელი სასამართლო სხდომა სვიატოგორსკის ლავრის ნაცვალის, მიტროპოლიტ არსენის (იაკოვენკო) საქმეზე, სადაც მიიღეს გადაწყვეტილება მისი პატიმრობაში ყოფნის ვადის 60 დღით გაგრძელების შესახებ.