ქართული ეკლესიის წინამძღვარმა უნეტარეს ონოფრეს 80 წლის იუბილე მიულოცა
სრულიად საქართველოს კათოლიკოს-პატრიარქმა ილია მეორემ კიევისა და სრულიად უკრაინის მიტროპოლიტ ონოფრეს 80 წლის იუბილე მიულოცა. ამის შესახებ უმე-ის საინფორმაციო-საგანმანათლებლო დეპარტამენტი იტყობინება.
მილოცვაში ილია მეორემ აღნიშნა მიტროპოლიტ ონოფრეს მრავალწლიანი მოღვაწეობა და ხაზი გაუსვა მის ღვაწლს ქრისტიანული ფასეულობების დაცვაში: „ათწლეულების განმავლობაში ასკეტურმა მსახურებამ მოგანიჭათ ავტორიტეტი და პატივისცემა ქრისტეს ეკლესიაში. ღრმა პატივისცემას იმსახურებს თქვენი ძალისხმევა, დაიცვათ საერთო ქრისტიანული ღირებულებები: სიყვარული მოყვასის მიმართ, სიკეთე, სიმართლე... იმ განსაცდელების ფონზე, რომელიც უკრაინას თავს დაატყდა’’.
საქართველოს მართლმადიდებელი ეკლესიის წინამძღვარმა მიტროპოლიტ ონოფრეს მშვიდობა, ჯანმრთელობა, მოთმინება და ღვთის შემწეობა უსურვა მსახურებაში.