კიევის სინაგოგაში ზელენსკისთვის პერსონალური სკამი დაიდგა
უკრაინის პრეზიდენტს ვოლოდიმირ ზელენსკის პირადი ადგილი აქვს კიევის მთავარ სინაგოგაში - ბროდსკის სინაგოგაში. ამის შესახებ DW-სთვის მიცემულ ინტერვიუში თქვა ერთადერთმა რაბინ-კაპელანმა, დევიდ მილმანმა.
ზელენსკის სკამი წინა რიგშია. მილმანის თქმით, როდესაც ზელენსკი მსახურებას არ დაესწრება, მის ადგილას შეიძლება სხვა დაჯდეს. მილმანმა არ დააკონკრეტა, რეგულარულად სტუმრობს თუ არა პრეზიდენტი სინაგოგას, ან საერთოდ დადის თუ არა.
მან ასევე განაცხადა, რომ ბროდსკის სინაგოგის ცენტრალურ დარბაზში ყველა ადგილი დაჯავშნილია.
შეგახსენებთ, რომ უკრაინის მთავარმა რაბინმა უარყო ლავროვის სიტყვები, რომ ზელენსკი "ებრაელი ხალხის სირცხვილია".
ადრე მჟკ-მა დაწერა, რომ ზელენსკი რეგულარულად იწვევს რაბინებს პრეზიდენტის ოფისში ებრაული რიტუალების ჩასატარებლად.