საპოჟკო, ვისია ყირიმი?
ამ გადაწყვეტილების კომენტირებისას, ბროვარის მერმა საპოჟკომ აუხსნა მღვდელს, რომელიც პროტესტს გამოხატავდა, რომ, ეს იყო დეპუტატების გადაწყვეტილება, რადგან უმე არის უკრაინის მტრის რმე-ს ნაწილი. და ისინი, როგორც ამბობენ, დიდი პატრიოტები არიან და ამიტომ ებრძვიან ყველაფერ რუსულს.
იცით, რა იყო მერის არგუმენტი? რუსეთის მართლმადიდებლურ ეკლესიას მოსკოვი უწოდებს რმე-ს ნაწილს. უმე-ს საბჭოს გადაწყვეტილებები საპოჟკოს არ აინტერესებდა. ანუ ბროვარის საკრებულო გადაწყვეტილებებს იღებს არა უკრაინული, არამედ აგრესორი ქვეყნის დოკუმენტების საფუძველზე. რა დასკვნა გამოდის აქედან? Ძალიან მარტივი.
ელემენტარული ლოგიკით, საპოჟკო და ბროვარის დეპუტატები ყირიმს, დონბასს და სხვა ოკუპირებულ რეგიონებს არა უკრაინულ, არამედ რუსულ ტერიტორიებად მიიჩნევენ. ეს არის ზუსტად ის, რაც წერია რუსეთის ფედერაციის მარეგულირებელ დოკუმენტებში.
სინამდვილეში, ბროვაროვის მთავრობა დღეს ყველაზე ჩვეულებრივ უკანონობას სჩადის. არც ისე დიდი ხნის წინ, საპოჟკო მივიდა დუმენკოსთან, როგორც ტრებუხოვეში უმე-ს საეკლესიო საზოგადოების წარმომადგენელი, რომელიც, სავარაუდოდ, გადავიდა მეუ-ში. საჭიროა თუ არა იმის თქმა, რომ მერს არანაირი ურთიერთობა არ აქვს ამ თემთან? საეჭვოა.