ზელენსკიმ უკრაინის ,,რელიგიური დამოუკიდებლობის’’ სფეროში სიახლეები დააანონსა
პრეზიდენტმა ისაუბრა შეხვედრაზე, სადაც განიხილეს რელიგიური ურთიერთობების სფეროში უკრაინის მოქალაქეების უფლებებისა და ლეგიტიმური ინტერესების დაცვისთვის გადადგმული ნაბიჯები.
2023 წლის 18 ივლისს უკრაინის პრეზიდენტმა ვოლოდიმირ ზელენსკიმ დაანონსა სიახლეები უკრაინის „სულიერი დამოუკიდებლობის“ სფეროში.
საღამოს გამოსვლაში სახელმწიფოს მეთაურმა განაცხადა, რომ „დღეს მან მნიშვნელოვანი შეხვედრა გამართა უკრაინის სულიერი დამოუკიდებლობის თაობაზე“.
ამ შეხვედრაზე განიხილეს შემდგომი ნაბიჯები „უკრაინის მოქალაქეების უფლებებისა და ლეგიტიმური ინტერესების დასაცავად რელიგიური ურთიერთობების სფეროში“.
”მალე იქნება სიახლეები”, - დაჰპირდა ვოლოდიმირ ზელენსკი.
ადრე მჟკ-მ იუწყა, რომ ზელენსკის დავალებით, იუსტიციის სამინისტრო ამზადებს კანონპროექტს ერთსქესიანთა ქორწინების შესახებ.