კულტურის სამინისტრომ მრევლის ქვედა ლავრაში ვიზიტის განრიგი გაამკაცრა
ლავრის შენობების დალუქვის უშედეგო მცდელობის შემდეგ, კულტურის სამინისტრომ საგრძნობლად გაამკაცრა მორწმუნეების მონასტერში ყოფნის გრაფიკი.
ასევე 5 ივლისიდან დაიკეტება ქვემო ლავრის ტერიტორიაზე მაცოცხლებელი წყაროს ტაძრის გავლით შესასვლელი.
დოკუმენტში ნათქვამია, რომ ლავრის ტერიტორიიდან ქონებისა და პირადი ნივთების გატანა შესაძლებელი იქნება მხოლოდ 10:00 საათიდან 17:00 საათამდე ნაკრძალისთვის სპეციალური მიმართვით და მასთან შეთანხმებით.
ლავრის ერთ-ერთმა მცხოვრებმა მჟკ-ს განუცხადა, რომ კულტურის სამინისტროს შეეძლო მიეღო ასეთი გადაწყვეტილება მონასტრის შენობების დალუქვაზე მანამ, სანამ მონასტრის ტერიტორიაზე მორწმუნე არ იქნებოდა.
როგორც მჟკ-ში იუწყებიან, ლავრას ადვოკატმა კულტურის სამინისტროს კომისიის მოქმედებას მონასტრის შენობების დალუქვაზე უკანონო უწოდა.