ანტიოქიის და სერბეთის ეკლესიების პატრიარქებმა კრიზისიდან გამოსვლის გზები განიხილეს
14 თებერვალს ანტიოქიის პატრიარქ იოანესა და სერბეთის პატრიარქ პორფირის შორის სატელეფონო საუბარი შედგა, ნათქვამია ანტიოქიის საპატრიარქოს Facebook-ის გვერდზე.
როგორც პატრიარქმა იოანემ თქვა, ეკლესიის წინამძღვრებმა განიხილეს „ყველა ეკლესიას შორის ერთიანობისა და დაახლოების ხიდების აგება“.
პატრიარქებმა ასევე აღნიშნეს დიალოგის პრინციპის გაღრმავების მნიშვნელობა იმ კრიზისებისა და ომების დასაძლევად, რომლებიც ანადგურებს მთელ კაცობრიობას. მათ ასევე განიხილეს ზოგადი მდგომარეობა, რომელშიც დღეს მართლმადიდებელი ეკლესია ცხოვრობს.
როგორც მჟკ იტყობინება, ადრე ანტიოქიის საპატრიარქოს იერარქებმა განაცხადეს, რომ უმე მიჰყვება აღსარების გზას და მის შვილებს ხელისუფლება რწმენის გამო დევნის.