სუმის რეგიონში, სბუ-მ დააკავა უმე-ს მღვდელი სახელმწიფო ღალატის ბრალდებით
სბუ-მ დააკავა ღალატში ეჭვმიტანილი, შოსტინის რაიონის სუმის ოლქის უმე-ის ეკლესიის ერთ-ერთი მღვდელი. ამის შესახებ იტყობინება სბუ-ს პრესსამსახური.
დეპარტამენტში განაცხადეს, რომ მღვდელი აგროვებდა მონაცემებს უკრაინის შეიარაღებული ძალების სამეთაურო პუნქტებისა და საარტილერიო იარაღის საწყობების ადგილმდებარეობის შესახებ.
„უკრაინის უსაფრთხოების სამსახურის თანამშრომლებმა თავდამსხმელი აგრესორისთვის ადგილობრივი სამხედრო ადმინისტრაციის ჩინოვნიკების შესახებ საიდუმლო ინფორმაციის გადაცემის ბრალდებით დააკავეს. რეზიდენციისა და ეკლესიის ჩხრეკისას სამართალდამცავებმა აღმოაჩინეს: მობილური ტელეფონები FSB-სთან მიმოწერის მტკიცებულებებით, პრორუსული ლიტერატურა“, - დასძინა სბუ-მ.