ცნობილი გახდა, როდის განიხილავს რადა უმე-ის აკრძალვის კანონპროექტს
2023 წლის 28 ივლისს, რუსეთის ნათლობის დღეს, სახალხო დეპუტატები განიხილავენ No8371 კანონპროექტს, რომელიც ითვალისწინებს უკრაინის მართლმადიდებლური ეკლესიის აკრძალვას. ამის შესახებ მჟკ-ს უმაღლეს რადას წყარომ განუცხადა.
წყაროს ინფორმაციით, კანონპროექტი 28 ივლისის დღის წესრიგში ბოლოა.
„კანონპროექტი წარდგენილი იყო განსახილველად, მაგრამ დარწმუნებით ვერ ვიტყვით, რომ დრო ექნებათ განსახილველად“, - განაცხადა მან.
წყარო ირწმუნება, რომ ხელისუფლებას ჯერ არ აქვს საჭირო ხმები იმისათვის, რომ კანონპროექტი პირველი მოსმენით მიიღოს კენჭისყრაზე.
კანონპროექტის „უკრაინის ზოგიერთ კანონში ცვლილებების შეტანის შესახებ უკრაინაში რელიგიური ორგანიზაციების საქმიანობის შესახებ“ ინიციატორი უკრაინის პრემიერ-მინისტრი დენის შმიგალია.