ჩერკასის მონასტერში, სადაც იყო დაპყრობის მცდელობა, მორწმუნეებს ლოცვით დგომისკენ მოუწოდებენ
ღვთისმშობლის შობის სახელობის მონასტერი ჩერკასში. ფოტო: сайт Черкасской епархии ღვთისმშობლის შობის სახელობის მონასტერი ჩერკასში. ფოტო: сайт Черкасской епархии
იღუმენი მორწმუნეებს მოუწოდებს, მივიდნენ ღამისთევის ლოცვაზე, რათა დაიცვან მონასტერი ახალი აღების მცდელობისგან.
ღვთისმშობლის შობის უმე-ის ჩერკასის მონასტრის წინამძღვარი, მთავარეპისკოპოსი იოანე, მოუწოდებს ქალაქის მორწმუნეებს, მოვიდნენ მონასტერში 18 და 19 ნოემბერს ლიტურგიაზე და ვისაც შეუძლია, დაესწროს ღამისთევას, იუწყება მჟკ-ს კორესპონდენტი.
ეპისკოპოსი ამბობს, რომ მისი ინფორმაციით, ამ დღეებში მეუ-ის აქტივისტებმა მონასტრის აღების ახალი მცდელობა დაგეგმეს.
მეუფე იოანეს ლოცვა-კურთხევით, ყველას, ვისაც აქვს შესაძლებლობა და სურვილი, შეუძლია ყოვლადწმიდა ღვთისმშობლის სახელობის მონასტერში ღამისთევის ლოცვას დაესწროს და დაელოდოს საღმრთო ლიტურგიას, რომელიც ჩატარდება დილით.